Testovat či netestovat IQ?

Od učitelů dostávám na svých kurzech „ Systémová práce s nadaným žákem“ otázku, co si myslím o IQ testování. Je to jediná cesta k odhalování nadání? Pro koho a kdy je IQ testování vhodné? Pokusila jsem se tedy o vlastní úvahu na dané téma s akcentem na psychologické pojetí.

VR/AR/AV zaklínadla moderního světa

VR neboli virtuální realita (virtual reality). Víme přesně, co to vlastně je? Jedná se o simulaci reálného (či vymyšleného) světa, která dokáže zprostředkovat zážitek podobný tomu skutečnému. Virtuální svět je nezávislý na světě skutečném. V obýváku si nasadíte brýle a můžete být pod vodní hladinou, na Marsu nebo i ve fabrice a učit se nov

Fenomén participativní rozpočet - dát důvěru dětem či nedat?

V posledních letech se na českých školách rozmohl nový fenomén - Participativní rozpočet. Pro někoho to je nový pojem a pro někoho již pár let zavedená věc. Jedno je ale jisté, tento pojem se dostává stále do povědomí více a více lidí. Do jaké skupiny patříte vy?

Nový rozměr ekologického běhání

Patříte mezi osoby, kterým není lhostejné životní prostředí kolem Vás a chcete jej chránit a nevíte co dalšího byste proto mohli udělat? Přinášíme Vám trochu inspirace ze Švédska, která se pomalu a jistě šíří po celém světě. Navíc pokud milujete pohyb, tak díky této aktivitě zabijete dvě mouchy jednou ranou. Ptáte se, co to je?

Děti a virtuální škola

Že jste tento pojem ještě neslyšeli? Je to naše vize toho, jak by škola 21. století mohla vypadat. Každá škola by disponovala alespoň jednou virtuální učebnou, tedy něco na způsob počítačové učebny, která by byla vybavena virtuálními headsety. Myslíte, že je to nereálné? Opak je pravdou.