REGIO VIRTUÁLNÍ REALITA 

- V EDUKATIVNÍM PROSTŘEDÍ -

Virtuální realita (VR) je dnes již poměrně rozšířenou záležitostí, rozhodli sme se, že se v Regiu zaměříme na výhody VR v edukativním prostředí. V současnosti existuje mnoho edukativních aplikací, které mohou změnit přístup k výuce. Zejména na základních a středních školách může VR pomoci například s vizualizací složitých lidských orgánů, pohledem na sluneční soustavu anebo znázornění složitých matematických grafů ve 3D.

3 DŮVODY PROČ VYUŽÍVAT VR

INTERAKTIVITA

VR je interaktivní a tudíž budí zájem u žáků a studentů.   Nabízí nesčetně možností a je už jen na žákovi, která oblast jej zajímá. Mezi nejoblíbenější aplikace účastníků Regio VR patří:

- Skenování lidského těla -
- Kreslení a modelování ve 3D -
- Projekce sluneční soustavy -
- Street view od Google ve VR -

AKTIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Velmi důležitým faktorem především pro rodiče bývá aktivní versus pasivní styl výuky. Často se setkáváme s názorem, že výuka by kromě memorování měla obsahovat "aktivní prvky", které pomohou vzbudit zájem studenta o danou látku. V tomto se virtuální realita velice osvědčila jak u rodičů tak i u žáků a studentů.  Například v hodinách biologie studenti mnohem více ocení možnost si lidské tělo prohlédnout ve 3D, zvětšit si části, které je zajímají či se volně pohybovat a vytvořit si tak mnohem barvitější představu o tom, jak zrovna probíraný orgán potažmo soustava fungují.

ROZVOJ KREATIVITY A ZVĚDAVOSTI

Mnohými studiemi bylo dokázáno, že VR může být použita jako nástroj k rozvoji kreativity. Zejména se jedná o aplikace jako 3D malování, kde přibývá oproti normálnímu malování třetí rozměr - výška. To umožňuje vytvářet objekty mnohem jednodušeji než je například modelovat z plastelíny, či hlíny, což se mimo virtuální prostředí dělá velmi obtížně. Také některé aplikace umožňují převést tyto objekty do podoby kdy se dají vytisknout na 3D tiskárně.

Naše služby

ZPRACOVÁNÍ A NÁVRH EDUKATIVNÍCH PROGRAMŮ A VR JEDNOTEK NA MÍRU

Zpracujeme vaše individuální požadavky a vytvoříme seznam jednotlivých programů a aplikací VR, AR, MR, které mohou být začleněny do výuky. 

PŘEDSTAVENÍ VIRTUÁLNÍ REALITY SEZNÁMENÍ S FUNKCEMI A MOŽNOSTMI VR

Seznámíme Vás s Virtuální realitou a představíme její potenciál. Ukážeme Vám možnosti jaké VR nabízí. Naše Regio VR kancelář disponuje škálou různých zařízení pro VR, AR, MR.

UKÁZKOVÉ DNY

Regio VR tvoří také ukázkové dny, kdy si zájemci mohou vyzkoušet, jak by mohla případná VR kancelář či třída vypadat. Délka ukázkového dne je 2 hodiny a kapacita jsou 4 účastníci v případě zájmu nás kontaktujte.

Vybavení

Regio disponuje širokou škálou vybavení pro virtuální realitu. Pro ukázkové VR dny využíváme: 

HTC VIVE

Jako hlavní platformu užíváme HTC Vive, která se nám velmi osvědčila zvláště díky podpoře pohybu v prostoru. 

Augmented reality devices

Pro Augemnted Reality, využíváme mobilní telefony a tablety, které má dnes k dispozici praktický každý. Tato zařízení bývají hojně využívána na zahraničních školách díky své jednoduchosti a nízké pořizovací ceny. 

VR boxy

Pro kvalitní zážitek z 360° videí máme připraveny různé VR boxy. Disponujeme zařízeními jako například : Google Cardboard VR box, Evolveo VR box,  VR box VR-X2 aj.

reference

Image is not available
VÝBORNÁ OCHUTNÁVKA

Výborná ochutnávka možností VR. Určitě si myslím, že VR do školy patří, ale s vazbou na výukový cíl (lepší motivace a zapamatování) a realitu (ukotvit zážitek v reálu).

Petr
školní psycholog
Image is not available
NEPŘEBERNÉ VYUŽITÍ

Super ukázky, využití je nepřeberné. Bylo by dobré mít malou virtuální učebnu - alespoň na 3D názorné promítání. Děti pochopí a zažijí si na vlastní kůži.

hANA
učitelka
Image is not available
NA VLASTNÍ KŮŽI

Výborná inspirace pro výuku "na vlastní kůži". VR má ve školách velké využití, bohužel je zatím finančně náročná.

Andrea
učitelka
Image is not available
POZITIVNÍ INSPIRACE

Budoucnost vyučování, které už tady mělo být. Příjemně strávené 2 hodiny s poučením a možným výhledem do budoucna ve škole. Pozitivní inspirace 🙂

MARTIN
učitel
Image is not available
VYUŽITÍ VR VE ŠKOLE BUDE ČASEM NEZBYTNÉ

Využití virtuální reality ve škole bude časem nezbytné. Pokud budou finanční možnosti, umím si to představit na všech stupních škol. Moc mě to oslovilo. Teď "jen" získat peníze 🙂

iVANA
ředitelka
Image is not available
VTÁHNE VÁS DO "REALITY"

Rozhodně zapojí děti aktivně do výukového procesu.

JOSEF
učitel
Image is not available
ROZŠÍŘENÍ OBZORU

Virtuální realita je určitě směr, kterým se jednou v životě bude školství intenzivně zabývat.

Silvie
výchovný poradce
Image is not available
VR MÁ POTENCIÁL

Ukázkový den byl velmi krásný a poučný. Virtuální realita má potenciál, je třeba vyhodnotit možnosti a udržitelnost.

ZDENĚK
učitel
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider